Informacja

Przeglądasz archiwalną podstronę Rockowych Andrzejek z roku 2010.


Aktualności - 18.01.2011

Przepraszamy, że tak długo milczeliśmy, ale tak się czasami zdarza, że nie wszystko układa się po naszej myśli. No i do tego Święta i etc... Ale do rzeczy !!! Mamy już zmontowane materiały zdjęciowe i filmowe z naszego festiwalu, które wykonał jeden z naszych sponsorów – Studio Foto Wicher Kostrzyn Wlkp Wszystkie zdjęcia można przejrzeć pod adresem
www.fotowicher.pl/4rockoweandrzejki/fotowicher.pl/4rockoweandrzejki/
natomiast spot reklamowy filmu pod adresem www.vimeo.com/18894235.
Ktokolwiek z Was zechce mieć w swojej kolekcji płytę ze zdjęciami i filmem powinien zajrzeć na stronę www.fotowicher.pl Tam znajdziecie kontakt e-mailowy oraz telefoniczny do studia fotograficznego, gdzie można zamówić i zakupić materiały zdjęciowo-filmowe wydane w przepięknej oprawie.
Naprawdę warto mieć za niewielką cenę tak miłą pamiątkę tych wspaniałych chwil spędzonych w Kostrzynie, zwłaszcza ze występujące w trakcie festiwalu wszystkie zespoły prezentowały wielka klasę.
A co dalej?
Mamy dopiero styczeń i przed nami organizowana przez GRUPĘ ROZPOZNAWALNI impreza karnawałowa w dniu 26 lutego oraz wspaniały FIVE dla wszystkich cudownych pań w dniu 4 marca.
Pomimo tego już teraz myślimy o następnej edycji naszego festiwalu Rockowe Andrzejki – edycja V.
Jako, że recenzje i opinie, które do nas dotarły wskazują jednoznacznie na fakt, iż jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu imprezy a dodatkowo (za co serdecznie dziękujemy) otrzymaliśmy całkiem sporo słów uznania za organizację, dlatego też nie odpuszczamy – tegoroczny festiwal w listopadzie 2011 roku obiecujemy zorganizować jeszcze lepiej, o czym przekonacie się z pewnością niebawem.
A na razie to wszystko.
Życzymy wszystkim zespołom wspaniałych sukcesów na innych przeglądach i festiwalach oraz zapraszamy, co jakiś czas do przeglądania naszej strony. Będą się na niej ukazywać informacje o naszych planach i przygotowaniach do następnych imprez organizowanych przez Nieformalna Grupę Animatorów Kultury GRUPA ROZPOZNAWALNI.

Aktualności - 30.11.2010

Ufff...!
Tak można rzec i z nutką żalu stwierdzić, że nasza impreza już za nami. A działo się naprawdę wiele...
Chyba najlepiej atmosferę, która panowała w minioną niedzielę na kostrzyńskiej scenie festiwalowej odda kilka wypowiedzi Wojtka Hoffmanna i Bogusza Rutkiewicza, członków formacji TURBO oraz Lecha Bekularda – Dyrektora Artystycznego wielu znaczących festiwali i przeglądów muzycznych, którzy zgodzili się pełnić zaszczytną funkcję członków Jury.
Ci wspaniali ludzie, artyści i organizatorzy życia muzycznego w naszym kraju stwierdzili, że jako Organizatorzy, GRUPA ROZPOZNAWALNI, wybierając taki skład kapel konkursowych postawiliśmy im bardzo wygórowane wymagania – naprawdę trudno z grona zespołów prezentujących bardzo wysoki, wyrównany poziom, wybrać te które zasługują na szczególne uznanie, a to w pełni oddaje skalę trudności z jaką przyszło się im zmierzyć.
W tym miejscu właściwym będzie przytoczenie choć części wypowiedzi Przewodniczącego Jury, Lecha Bekularda, wypowiedzi którą wraz ze zdjęciami można w całości przeczytać tutaj

...Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie w związku z tym jury podjęło decyzję, że zostaną wyróżnione trzy zespoły taką samą kwotą. I tak tego zaszczytu dostąpiły RAYMOUNT X z Połczyna, GUITAR FORCE z Rzeszowa i TOURETTE z Krakowa. Jako przewodniczący jury podjąłem decyzję, że w przyszłym roku jako reprezentant laureatów swój koncert zagra TOURETTE. Na uwagę zasługuje także wirtuozerska gra na gitarze Marcina Kubanka z STAGE66 za co został nagrodzony gitarą wartości 1500 zł ufundowaną przez VISIONS IN GUITARS. Pojawił się także talent perkusyjny w osobie Gabriela Nowackiego z zespołu AFTER BIRDS. Ten festiwal to kolejny dowód jak bardzo tego typu imprezy są potrzebne. Tu można wyłowić talenty a przypadek może sprawić że te właśnie talenty po oszlifowaniu z diamentów przerodzą się w brylanty. Po części konkursowej scenę opanował zespół rezydent SAVETEST z Kostrzyna. Jako że miałem przyjemność oglądać ich popisy sceniczne już kilka razy mogę śmiało powiedzieć, że zrobili kolosalny postęp. Ten bardzo młody zespół zdaje się być coraz bardziej okrzepły w scenicznych warunkach, co dobrze rokuje. Po nich na scenie pojawiły się dziewczyny bardzo rockowe z nie mniej rockowym mężczyzną a była to niemiecka formacja SHIRLEY HOLMES. Swoim urokiem i doskonałym warsztatem przyciągnęli pod scenę nawet tych co popijali złocisty napój gdzieś tam w oddali. Po gościach z Niemiec na scenie zrobiło się bardzo metalowo a to za sprawą gości z Czech w postaci znakomitego zespołu ORCHIDEA. Jeżeli komuś mało było wrażeń to mógł doładować swoje muzyczne akumulatory za sprawą niepowtarzalnego koncertu TSA z Markiem Piekarczykiem na czele. Koncert był naprawdę niepowtarzalny bowiem sam widziałem wiele koncertów TSA ale jeszcze nigdy nie słyszałem słynnego utworu "52 Dla Przyjaciół", bowiem nie jest on grany. I stał się cud bo w Kostrzynie właśnie ten utwór został wykonany co przyjęto ogromną owacją. Podsumowując. Znakomita organizacja, wysoki poziom konkursowiczów i wspaniali goście. Takimi słowami można krótko opisać IV Rockowe Andrzejki KOSTRZYN 2010...

Tak więc:
Serdecznie dziękujemy zespołom konkursowym za wspaniałe prezentacje oraz za podziękowania, które już w poniedziałek nadeszły na nasza skrzynkę pocztową.
Dziękujemy również wszystkim sponsorom bez pomocy, których nie dałoby się tak wspaniałej imprezy zorganizować. Lista wszystkich sponsorów wyszczególniona jest w ramce po prawej stronie. W tym miejscu, ponieważ nie możemy wymienić wszystkich, chcielibyśmy podziękować szczególnie fundatorom nagród finansowych, Firmie Mip-Trans Małgorzata Jabłońska oraz firmie GEWA Polska, która ufundowała wspaniałą gitarę dla najlepszego gitarzysty oraz zapewniła instrumenty dla potrzeb przeglądu festiwalowego. Podsumowując:
Oczywiście, postaramy się Was nie zawieść i w przyszłym roku zorganizujemy V Rockowe Andrzejki Rock Festival na równie wysokim, a może i jeszcze wyższym poziomie.
A na razie... za parę dni na stronie ukaże się fotorelacja z festiwalu i wtedy również u naszego sponsora medialnego, Studia Foto-Wicher będzie można zakupić płytę z nagraniem z tegoż festiwalu www.fotowicher.pl
A na razie – musimy uporządkować sprawy związane z festiwalem lecz niebawem znów się odezwiemy.

Aktualności - 26.11.2010

Informacje z ostaniej chwili
Ponieważ z udziału w festiwalu z przyczyn obiektywnych (choroba wokalisty) zrezygnował zespół DIARY OF SORROW (Biłgoraj), w ich miejsce zagra zespół FURIUS ze Środy Wlkp.

Aktualności - 25.11.2010

Przypominamy, że w mediach emitowane jest bardzo dużo informacji o atrakcjach festiwalowych, które czekają nas już 28 listopada w Kostrzynie Wielkopolskim. W czwartek 25 listopada cała audycja Made in Poland Andrzeja Dąbrowskiego emitowana od 23.00 w Radio Centrum Kalisz poświecona będzie Rockowym Andrzejkom. Słuchamy pod adresem www.rc.fm.
Natomiast 27 listopada na antenie Radia Merkury w audycji Ryszarda Glogera Muzyczne Radio Merkury emitowany będzie reportaż z przygotowań do naszej imprezy łącznie z rozmowami na żywo z organizatorami www.radiomerkury.pl.
Także w Polskim Radio Pik, w audycji ROCK AROUND w ten czwartek 25 listopada od 19.00 Adam Drożdzik zaprezentuje informacje o zespołach, które wystąpią na Rockowych Andrzejkach - możemy posłuchać pod adresem www.radiopik.pl
To co nas cieszy najbardziej, oprócz oczywiście żywego zainteresowania naszym festiwalem to fakt, iż przybywa nam codziennie całe mnóstwo sponsorów – tych dużych i tych zupełnie małych. Cieszymy się z każdej formy pomocy, pomocy która jest bezcenna i pozwoli nam zrealizować nasze zamierzenie tak jak to zaplanowaliśmy.
Już teraz, a wszystko jeszcze przed nami, dziękujemy sponsorom bo bez nich nie byłoby tak wspaniałej imprezy.
I jeszcze garść bardzo dobrych informacji.
Na dzień dzisiejszy żaden z finalistów nie zgłosił swojej rezygnacji, tak więc pozostajemy przy ogłoszonej już liście zespołów, które zagrają w finale walcząc o wspaniałe nagrody.
Mamy nadzieję, że do niedzieli nic się nie zmieni i będziemy mieli okazję w naszej małej ojczyźnie posłuchać rewelacyjnych kapel z całego kraju. Zapraszamy więc wszystkich fanów rocka, z bliższych i dalszych okolic na międzynarodową ucztę muzyczną, a wierzcie nam - taka nie zdarza się często.
I na koniec... TSA - tego zespołu nie trzeba reklamować bo... no cóż - to żywa legenda.
Dla wszystkich wstęp wolny już od godziny 11.30

Aktualności - 09.11.2010

Coraz bliżej do 28 listopada i z tego też powodu zwiększa się ilość informacji o naszym festiwalu. Już od paru tygodni przekazywane są zapowiedzi w mediach, a począwszy od czwartku 11 listopada Andrzej Dąbrowski w audycji Made in Poland w Radio Centrum Kalisz emitowanej, co czwartek o 23.00 będzie sukcesywnie, co tydzień, prezentował dorobek muzyczny zespołów konkursowych i zaproszonych gości festiwalowych. Audycja emitowana jest na antenie radia na fali 104.6, a w dalszych okolicach posłuchać można również on-line w internecie na www.rc.fm lub też kilka dni później na stronie www.d-w.pl wchodząc na link "Posłuchaj Andrzeja Dąbrowskiego".
Natomiast 20 listopada na antenie Radia Merkury w audycji Ryszarda Glogera Muzyczne Radio Merkury emitowanej od godz. 16.05 do 18.00 również reportaż z przygotowań do naszej imprezy łącznie z rozmowami na żywo z organizatorami (www.radiomerkury.pl)
Także Polskie Radio Pik, rozgłośnia Pomorza i Kujaw emituje na swoich falach (100.1, 100.3, 106.9) informacje o naszym festiwalu i mających wystąpić zespołach. W internecie możemy posłuchać pod tym adresem w audycji ROCK AROUND, na którą w każdy czwartek od 19.00 zaprasza Adam Drożdzik.
Oprócz tego pełne informacje podają pozostali patroni medialni czyli Dark Planet, R.Q Sala Prób, Rock Magazyn, Echo Ziemi Kostrzyńskiej i Fabryka Zespołów. O imprezie możemy dowiedzieć się również z informacji kulturalnych TVP Poznań.
Przybywa nam sponsorów – przyjaciół, na których zawsze można liczyć i dzięki którym nasza impreza może się odbyć w takim kształcie jaki zaplanowaliśmy.

Aktualności - 30.10.2010

Ufff...
Mamy nareszcie dziesięciu finalistów!
Do dnia 26 października wszyscy "wybrańcy" skontaktowali się z organizatorem. Dwa zespoły FRAGNATIC i K=I=W=I z przyczyn niezależnych, z wielkim żalem musiały niestety odmówić udziału w naszym festiwalu, mając jednocześnie nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.
Z pozostałych 18 półfinalistów, po ponownym przesłuchaniu nadesłanych materiałów musieliśmy wybrać 10 zespołów, które zmierzą się na scenie w niedzielę 28 listopada 2010 r. I tak się stało.
Mamy więc zaszczyt poinformować wszystkich zainteresowanych, iż wczoraj, po burzliwych dwudniowych dyskusjach, wykrystalizowała się lista zespołów, które zostały zakwalifikowane do festiwalowego konkursu - Rock Festival "IV Rockowe Andrzejki".
Na konkurs zgłosiły się 64 zespoły, a tylko 10 może wziąć w nim udział. Wybór był bardzo trudny...
Cieszy nas to, iż poziom muzyki w naszym kraju jest tak wysoki, ale zarazem smutny jest fakt, że tak fantastyczne kapele muszą ostro się napocić, aby zaistnieć na rynku muzycznym. Mamy nadzieję, iż nasz festiwal będzie kolejnym krokiem w karierze zespołów, czego im serdecznie życzymy.
Oto lista 10 finalistów:
 1. AFTERBIRDS (Gorzów Wlkp)
 2. DRUNK'N'ROLLED (Wolsztyn)
 3. DIARY OF SORROW (Biłgoraj)
 4. GUITAR FORCE (Rzeszów)
 5. IMPOR(T)ENTO (Środa Wlkp)
 6. RAYMOUNT X (Połczyn Zdrój)
 7. STAGE66 (Poznań)
 8. T-BOX (Giżycko)
 9. THE G[H]OST (Gostyń)
 10. TOURETTE (Kraków)
Postanowiliśmy również wybrać cztery zespoły rezerwowe, które prezentujemy w kolejności w jakiej będą automatycznie kwalifikowane do konkursu w przypadku rezygnacji któregoś z zespołów z dziesiątki festiwalowej. Oto one:
 1. FURIUS (Środa Wlkp)
 2. REMEMBRANCE (Wrocław)
 3. FAME (Rydzyna)
 4. FRAKCJA (Wrocław)
Do wszystkich zakwalifikowanych zespołów oraz tych w rezerwie zostanie wysłane oficjalne pismo wraz z kilkoma informacjami technicznymi. Nominowanym gratulujemy i czekamy na Was w Kostrzynie. Pozostałym zespołom serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszym festiwalem, życzymy powodzenia i zapraszamy do udziału w naszym festiwalu w przyszłym roku.

Aktualności - 24.10.2010

Mamy wytypowaną pierwszą dwudziestkę!
Pomimo dłuższego czasu jaki zakładaliśmy na przesłuchania nadesłanych materiałów, z powodu ogromu pytań napływających na adres organizatorów, postanowiliśmy przyspieszyć prace nad otrzymanymi materiałami. No i zaczęło się!
Zgłoszone zespoły w ogromnej większości prezentowały bardzo wysoki poziom i dlatego nie było nam łatwo wybrać ze zgłoszonych zespołów tylko dwadzieścia grup, które przejdą do dalszych eliminacji.
Przesłuchania nadesłanych materiałów trwały kilka dni przez długie godziny wieczorno-nocne i nie zawsze w naszych typach byliśmy zgodni. Ale cóż! Regulamin rzecz święta i musieliśmy się zdecydować.
W ten oto sposób powstała prezentowana poniżej lista dwudziestu zespołów przechodzących do drugiej tury eliminacji. Ponieważ chcemy przedstawić Wam jak najszybciej dziesiątkę zespołów przechodzących do konkursu finałowego, prosimy wszystkie wytypowane w preeliminacjach zespoły o kontakt z organizatorami poprzez stronę naszego festiwalu (e-mail) i potwierdzenie gotowości do wzięcia udziału w konkursie finałowym, w treści wiadomości wpisując oczywiście nazwę zespołu. Na przesłanie potwierdzeń oczekujemy do wtorku 26.10.2010.

 1. Fun Fire
 2. ABSYNTH
 3. DIARY OF SORROW
 4. RAYMOUNT X
 5. the G[H]OST
 6. FRAKCJA
 7. K=I=W=I
 8. REMEMBRANCE
 9. TOURETTE
 10. Drunk 'n' Rolled
 1. AfterBirds
 2. Guitar Force
 3. STAGE66
 4. FAME
 5. FURIUS
 6. ImpoRtento
 7. FRAGNATIC
 8. People of the haze
 9. T-BOX
 10. AMDDER

Aktualności - 19.10.2010

Dnia 15 października upłynął termin przyjmowania zgłoszeń od zespołów konkursowych. Wpłynęły zgłoszenia od 64 zespołów z całej Polski co nas niezmiernie ucieszyło zważywszy na to iż nasza impreza Rockowe Andrzejki pomimo ze edycja już czwarta, po raz pierwszy dopiero w tym roku przybrała formułę festiwalową.
Przed nami bardzo trudne zadanie – ze wszystkich zgłoszonych zespołów musimy wybrać preeliminacyjną dwudziestkę! i wierzcie nam, że nie będzie łatwo.
Wszystkie bowiem zespoły prezentują całkiem dobry poziom muzyczny.
A zatem!
My bierzemy się do pracy a Wy oczekujcie informacji o wybranych zespołach najpóźniej do 30 października.

Aktualności - 10.10.2010

Niestety mamy smutną informację dla wszystkich fanów i przyjaciół grupy PATHFINDER. Z powodu bardzo ważnych spraw - tych najważniejszych czyli rodzinnych zespół PATHFINDER niestety nie może wystąpić na naszym tegorocznym festiwalu. Muzycy obiecali nam jednak, że na pewno zagrają na następnej naszej imprezie, na którą ich zaprosimy. Nie chcąc jednak pozbawiać Was dobrej muzyki chcieliśmy wypełnić powstałą lukę czasową równie dobrym zespołem. Uwierzcie, że to gigantyczna praca, ale udało się i to uważamy za wielki sukces.
UWAGA!
Wspólnie z naszą kostrzyńską formacją rockową SAVETEST zagrają w tym roku trzygodzinny koncert - zespół SHIRLEY HOLMES z Berlina (Niemcy) oraz grupa D-TAILS z Brześcia (Białoruś). Zespoły te są laureatami ubiegłorocznego międzynarodowego festiwalu ROCK NOCĄ odbywającego się w dziewięciu miastach Europy, gdzie wspólnie z grupą PATHFINDER zajęli trzy pierwsze miejsca.
W ten oto sposób nasz Rock Festival "IV Rockowe Andrzejki" stał się trochę "niechcący" festiwalem o wymiarze międzynarodowym. Mamy nadzieję, że tak potężna dawka dobrej muzy wsparta wcześniejszymi występami zespołów konkursowych będzie bardzo dobrym wprowadzeniem do wspaniałego finału naszego festiwalu czyli koncertu grupy TSA.
Cieszy nas ogromne zainteresowanie naszym festiwalem i w dalszym ciągu czekamy na następne zgłoszenia zespołów rockowych do naszego konkursu. Przypominamy również, że zostało już bardzo mało czasu do upływu terminu rejestracji zespołów konkursowych.

Aktualności - 02.10.2010

Cieszy nas niezmiernie ilość zgłoszonych do konkursu zespołów. Przypominamy jednak wszystkim, którzy już się zgłosili lub też mają zamiar się zgłosić, że zgodnie z regulaminem oprócz zgłoszenia w formie elektronicznej Organizator wymaga potwierdzenia poprzez przesłanie pocztą zgłoszeń pisemnych wraz z materiałem muzycznym do dnia 15 października (liczy się data wpływu).
Tak więc apel do wszystkich zainteresowanych - pozostały już tylko dwa tygodnie do zamknięcia listy zgłoszeń!

IV edycja Rockowych Andrzejek

W tym roku po raz pierwszy Rockowe Andrzejki będą się odbywały w formie festiwalu (przeglądu) amatorskich kapel rockowych tradycyjnie w ostatnią niedzielę listopada. Spośród zgłoszonych zespołów do półfinałów wybranych zostanie 20 zespołów, a następnie z tej 20-ki do ścisłego finału zostanie zakwalifikowanych 10 wykonawców, dla których organizatorzy przewidzieli super nagrody – m.in. nagrody pieniężne oraz gitarę dla najlepszego gitarzysty, którą funduje jeden z głównych sponsorów. W koncercie finałowym wszystkie występy oceniać będzie profesjonalne jury powołane przez organizatorów. Po części konkursowej zaprezentują się rezydent festiwalu – zespół SAVETEST, official support - formacja PATHFINDER i gwiazda festiwalu – grupa TSA. Mamy nadzieję, że ta formuła zostanie pozytywnie przyjęta przez amatorskie środowisko rockowe, a w przyszłości rozwinie się jako wstęp do dalszych eliminacji znaczących festiwali rockowych. Liczymy na potężną ilość zgłoszeń zespołów grających wszystkie odmiany rocka z całej Polski.

Program festiwalu

Tegoroczna edycja Rockowych Andrzejek odbędzie się 28 Listopada 2010 w "Kostrzyniance" w Kostrzynie Wlkp. Oto ramówka:

11:30 - losowanie kolejności występów
12:00 - przegląd festiwalowy
17:00 - zakończenie przeglądu
17:20 - koncert rezydenta SAVETEST
18:20 - gość festiwalu SHIRLEY HOLMES
19:20 - gość festiwalu ORCHIDEA
20:00 - ogłoszenie wyników przeglądu
20:30 - gwiazda wieczoru TSA

WSTĘP WOLNY!

Media

ECHO Ziemii Kostrzyńskiej
Radio MERKURY Made In Poland Polskie Radio PiK Rock Magazyn RQ Wrocław Fabryka Zespołów Dark Planet TVP Poznań OLMEDIA

Dzięki nim gramy!

 
strona główna | o festiwalu | zespoły | karta zgłoszenia | regulamin | kontakt
© michał adamski
Trwa wczytywanie zdjeć... 0/