Informacja

Przeglądasz archiwalną podstronę Rockowych Andrzejek z roku 2011.

Aktualności - 14.01.2012

Dostępny jest już film z Rockowych Andrzejek 2011! Szczegółowe informacje pod adresem pknasiak@op.pl

Aktualności - 07.12.2011

Galeria zdjęć 2011

Aktualności - 07.12.2011

Sto zgłoszonych kapel, dwa dni grania, 20 godzin rocka, kapele z Litwy i Australii, finał trasy koncertowej – "Beyond the space, Beyond the time" zespołów SAVETEST oraz Pathfinder, pełen koncert zeszłorocznego laureata – RAYMONT X, a przede wszystkim Roman Kostrzewski i KAT... Tak w telegraficznym skrócie można opisać muzyczną dwudniówkę na scenie Kostrzynianki. Już niebawem relacje, wywiady, wspomnienia i zdjęcia zarówno na naszej stronie - www.rockoweandrzejki.pl jak i w materiałach patronów medialnych. Najważniejsze jednak, czyli ogłoszony w niedzielę o 19.40 werdykt jury, podajemy już teraz. Tegoroczne zespoły oceniali: Lech Bekulard, Wojciech Hoffmann i Bogusz Rutkiewicz (gitarzysta i basista TURBO). Oto ich decyzja:


 • I nagroda wartości 1000 zł – TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE – Wrocław, Polska
 • II nagroda wartości 500 zł – THE SKYS - Wilno, Litwa
 • Nagroda dla najlepszego basisty – Daniel Kuziemski - z zespołu The Sound Code – gitara basowa Hofner Violin Bass - CT – sunburst
 • Nagroda dla najlepszego gitarzysty - Damian Godlewski – z zespołu Wolf & The Motherfuckers – gitara klubowa Hofner Club Gold Top – CT

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Aktualności - 03.12.2011

No to startujemy!
Już pierwsi wykonawcy i uczestnicy pojawili się w Kostrzynie. Sala przygotowana i trwają próby akustyczne. Pani Halinka gotuje przepyszne zupy z wkładką dla uczestników festiwalu, a my dopinamy technikę i przygotowujemy back-stage. Dla przypomnienia:
Rozpoczynamy od godz. 16.00 w następującym składzie:


 1. godzina 16.10 - zespół BLAZING HEARTS
 2. godzina 17.30 - zespół BLACK SUN
 3. godzina 19.00 - zespół SAVETEST
 4. godzina 20.30 - zespół PATHFINDER

Natomiast w niedzielę Konkurs festiwalowy, który rozpoczynamy od godziny 12.00.
Kolejność zespołów podana poniżej jest przypadkowa. Zespoły wylosują kolejność występów przed rozpoczęciem konkursu:


 1. M.O.S.S.A.D - Poznań
 2. BREGMA - Gdańsk
 3. THE SOUND CODE - Ostrów Wielkopolski
 4. THE SKYS - Wilno - Litwa
 5. MATERIA - Szczecinek
 6. WOLF & THE MOTHERFUCKERS - Wrocław
 7. TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE - Wrocław
 8. GUARDIAN OF DEATH - Węgliniec
 9. CONSFEARACY - Łódź

Koncerty gwiazd niedzielnego popołudnia:


 1. godzina 17.20 - zespół THE SUNPILOTS
 2. godzina 18.40 - zespół RAYMOUNT X
 3. godzina 20.30 - zespół KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI

Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Aktualności - 30.11.2011

Przypominamy, że w mediach emitowanych jest bardzo dużo informacji o atrakcjach festiwalowych, które czekają nas już 3 i 4 grudnia w Kostrzynie Wielkopolskim. Oprócz strony internetowej, lokalnej prasy, najświeższe informacje znajdziecie między innymi: w czwartkowych audycjach Made in Poland Andrzeja Dąbrowskiego (emitowana od 23.00 w Radio Centrum Kalisz. Słuchamy pod adresem http://www.rc.fm/), Hurtowni Radio Afera (na fali 98.6 oraz na www.afera.com.pl) codziennie od 16.00, Wiadomości Kulturalne Radia Merkury – trzy razy dziennie do niedzieli włącznie oraz Aktualności Kulturalnych TVP Poznań.

A na dzień dzisiejszy, po wielu zmianach w sobotniej ramówce, spowodowanych rozpadem niektórych młodych kapel, kłopotami technicznymi innych czy też, jak w przypadku D_Tails, poważną chorobą członka zespołu, ustaliliśmy, że sobotnie koncerty rozpoczną się około godziny 16.00 i potrwają do 22.00 lub trochę dłużej. Naszych białoruskich kolegów godnie zastąpi konińska formacja Black Sun. I dla przypomnienia:


 1. godzina 16.10 – zespół BLAZING HEARTS
 2. godzina 17.30 – zespół BLACK SUN
 3. godzina 19.00 - zespół SAVETEST
 4. godzina 20.30 - zespół PATHFINDER

Natomiast w niedzielę.
I tu oczywiście nie obyło się bez zawirowań i zmian. Z wytypowanych przez nas zespołów kilka z różnych przyczyn, najczęściej nieprzewidywalnych, nie może brać udziału w niedzielnym konkursie. Po długich i gorących dyskusjach ustaliliśmy następujący skład zespołów konkursowych:

 1. M.O.S.S.A.D - Poznań
 2. BREGMA - Gdańsk
 3. THE SOUND CODE - Ostrów Wielkopolski
 4. THE SKYS - Wilno - Litwa
 5. MATERIA - Szczecinek
 6. WOLF & THE MOTHERFUCKERS - Wrocław
 7. TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE - Wrocław
 8. GUARDIAN OF DEATH - Węgliniec
 9. CONSFEARACY - Łódź

Mamy nadzieję, że już nic nie stanie na przeszkodzie i w podanym składzie spotkamy się w sobotę i w niedzielę na naszym wspaniałym święcie rocka.
Konkurs festiwalowy w niedzielę rozpoczynamy od godziny 12.00.

Dla przypomnienia – na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Aktualności - 19.11.2011

Mamy nareszcie dziesięciu finalistów!
Do dnia 16 listopada wszyscy "wybrańcy" z preeliminacyjnej "dwudziestki" skontaktowali się z organizatorami potwierdzając swój udział w konkursie. Mamy więc zaszczyt poinformować wszystkich zainteresowanych, iż wczoraj, po burzliwych dwudniowych dyskusjach, wykrystalizowała się lista zespołów, które zostały zakwalifikowane do festiwalowego konkursu - Rock Festival "V Rockowe Andrzejki" Kostrzyn Wielkopolski 2011.
Po ponownym przesłuchaniu materiałów wybraliśmy 10 zespołów które zmierzą się na scenie w niedzielę 4 grudnia 2011r.
Cieszy nas to, iż poziom muzyki w naszym kraju jest tak wysoki, ale zarazem smutny jest fakt, że tak fantastyczne kapele muszą ostro się napocić, aby zaistnieć na rynku muzycznym. Mamy nadzieję, iż nasz festiwal będzie kolejnym krokiem w karierze zespołów, czego im serdecznie życzymy.

Oto lista 10 finalistów:
 1. M.o.s.s.a.D - Poznań
 2. BREGMA - Gdańsk
 3. AMNEZJA - Warszawa
 4. THE SOUND CODE - Ostrów Wlkp.
 5. THE SKYS - Wilno - Litwa
 6. MATERIA - Szczecinek
 7. UNLUMINATION - Kraków
 8. WOLF & THE MOTHERFUCKERS - Wrocław
 9. ANNALISA - Szczecin
 10. TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE - Wrocław


Postanowiliśmy również wybrać cztery zespoły rezerwowe, które prezentujemy w kolejności w jakiej będą automatycznie kwalifikowane do konkursu w przypadku rezygnacji któregoś z zespołów z dziesiątki festiwalowej. Oto one:
 1. BANAU - Toruń/Wrocław
 2. SCARECROW - Wrocław
 3. GUARDIAN OF DEATH - Węgliniec
 4. CONSFEARACY - Łódź


Do wszystkich zakwalifikowanych zespołów oraz tych w rezerwie zostanie wysłane oficjalne pismo wraz z kilkoma informacjami technicznymi. Nominowanym gratulujemy i czekamy na Was w Kostrzynie Wielkopolskim. Pozostałym zespołom serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszym festiwalem, życzymy powodzenia i zapraszamy do udziału w następnych edycjach naszego festiwalu.

Aktualności - 13.11.2011

Mamy wytypowaną preeliminacyjną dwudziestkę!
Tym razem formuła jaką przyjęliśmy do przesłuchań twórczości poszczególnych zespołów pozwoliła nam na wcześniejsze przygotowanie się do, jak zwykle gorącej dyskusji nad wytypowaniem zespołów, które chcielibyśmy widzieć w składzie preeliminacyjnej dwudziestki.
Wszystkie zgłoszone zespoły prezentują bardzo wysoki poziom i dlatego nie było nam łatwo wybrać, tym bardziej, że w tym razem zgłoszeń było dużo więcej niż w ubiegłym roku.
Przez ostatnie trzy dni trwała zażarta dyskusja w gronie komisji kwalifikacyjnej, a przesłuchania materiałów trwały przez długie godziny wieczorno-nocne i nie zawsze w naszych typach byliśmy zgodni.
I w ten oto sposób powstała prezentowana poniżej lista dwudziestu zespołów przechodzących do drugiej tury eliminacji. Ponieważ chcemy przedstawić Wam jak najszybciej dziesiątkę finalistów , prosimy wszystkie wytypowane w preeliminacjach zespoły o kontakt z organizatorami poprzez stronę naszego festiwalu (e-mail) i potwierdzenie gotowości do wzięcia udziału w konkursie festiwalowym, w treści wiadomości wpisując oczywiście nazwę zespołu. Na przesłanie potwierdzeń oczekujemy do środy 16.11.2011. Tylko zespoły, które prześlą potwierdzenie będą brane pod uwagę w typowaniu finałowej dziesiątki, która weźmie udział w konkursie festiwalowym.

 1. M.o.s.s.a.D - Poznań
 2. BREGMA - Gdańsk
 3. AMNEZJA - Warszawa
 4. REQUIEM - Wrocław
 5. THE SOUND CODE - Ostrów Wlkp.
 6. SCARECROW - Wrocław
 7. CINEMON - Kraków
 8. SYMETRIA - Jastrzębie Zdrój
 9. THE SKYS - Wilno - Litwa
 10. MATERIA - Szczecinek
 1. GUARDIAN OF DEATH - Węgliniec
 2. DZL - Złotoryja
 3. UNLUMINATION - Kraków
 4. WOLF & THE MOTHERFUCKERS - Wrocław
 5. PEOPLE OF THE HAZE - Wrocław
 6. ANNALISA - Szczecin
 7. BANAU - Toruń/Bydgoszcz
 8. CONSFEARACY - Łódź
 9. TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE - Wrocław
 10. BLINDMIND - Kłobuck/Częstochowa

Aktualności - 10.11.2011

Dnia 6 listopada upłynął termin przyjmowania zgłoszeń od zespołów konkursowych. W sumie wpłynęły zgłoszenia od 104 zespołów, ale zaakceptowanych zostało 96 zgłoszeń z całej Polski.
Ucieszyło nas to niezmiernie zważywszy na to iż nasza impreza "Rockowe Andrzejki" Rock Festival – edycja V to w końcu jubileuszowa edycja i po raz pierwszy w tym roku przybrała dwudniową formułę festiwalową.
Przed nami bardzo trudne zadanie – ze wszystkich zgłoszonych zespołów musimy wybrać preeliminacyjną dwudziestkę! i wierzcie nam, że nie będzie łatwo. Wszystkie bowiem zespoły prezentują bardzo dobry poziom muzyczny.
A zatem!
My bierzemy się do pracy, a Wy oczekujcie informacji o wybranych zespołach najpóźniej do 14 listopada.

Aktualności - 03.11.2011

Uwaga dla młodych zespołów rockowych z całej Polski!
To już FINAL COUNTOWN! Jeszcze tylko cztery dni przyjmujemy zgłoszenia do finałowego konkursu ROCK FESTIWALU. Jeśli chcecie 4 grudnia zagrać na wspólnej scenie z uznanymi zespołami, powalczyć o główne nagrody, a przede wszystkim poczuć atmosferę jubileuszowej imprezy – zgłoście się do konkursu już dziś wypełniając formularz zgłoszeniowy.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o północy 6 listopada 2011 r.

Aktualności - 02.11.2011

Uff - już jest - ostatecznie dopracowaliśmy szczegóły festiwalu!
Dzisiaj już możemy Wam przedstawić cały program naszej imprezy! Na razie bez zespołów konkursowych, za to z całą plejadą wspaniałych kapel, które będą przed Wami prezentować swój muzyczny kunszt.
Ale za nim "Grand-Rock Final"... już w piątek 2 grudnia rozpoczniemy przygotowania Kostrzynianki do festiwalowej dwudniówki. Oprawę jak zwykle zapewni firma West-Live Zbyszka Kubickiego ze Skulska k/Konina, z pomocą przyjdą nasi rockowi druhowie z OSP Kostrzyn oraz wolontariusze.
W sobotę od rana dalsza część prac technicznych, a już od godziny 14.00 rozpoczną się pierwsze z zaplanowanych na ten dzień koncertów. Na zaproszenie naszych kostrzyńskich zespołów od godziny 14.10 zagrają poznańskie formacje SOUNDSHRINE i BLEAZING HEARTS, młodzi ludzie prezentujący swoje dotychczasowe dokonania w ciekawy, niekonwencjonalny sposób.
W okolicach godziny 15.40 na scenie pojawią się muzycy z okolic Kostrzyna występujący pod nazwą HIGHER DIMENSION. Będzie to ich andrzejkowo-festiwalowy debiut, chociaż mają za sobą sporo koncertów. Następnie ok. godziny 16.25 na blisko godzinę scenę opanują rockmeni z zespołu SZKLANY DOM - formacji, której członkowie występowali już w poprzednich edycjach Rockowych Andrzejek pod szyldem JAIL. Muzycy zaprezentują materiał ukazujący nowe, ciekawe brzmienie. Wieczorem natomiast, tak jak zapowiadaliśmy, niezwykła uczta rockowa.
W ramach wspólnej trasy po Polsce wystąpią z koncertem w Kostrzynie znany już Wam z poprzednich edycji Rockowych Andrzejek, kostrzyński zespół heave-metalowy SAVETEST oraz grający muzykę nazywaną epickim power metalem poznański zespół PATHFINDER. A przed nimi na scenie pojawi się zaproszona przez GRUPĘ ROZPOZNAWALNI białoruska formacja D-TAILS, która jak pamiętacie nie dojechała niestety w ubiegłym roku (z powodu odmowy wydania wiz wjazdowych). Czy taki zestaw muzyków spełni nasze oczekiwania, czy sobotę zapamiętamy jako rockową ucztę? Hmm, plany zweryfikujcie sami, nikogo nie może zabraknąć pod sceną!
W niedzielę, 4 grudnia, od południa konkurs festiwalowy. Po nim, w oczekiwaniu na werdykt szacownego Jury, będziemy słuchać dźwięków progresywnego rocka rodem z antypodów czyli... kostrzyńskiej publiczności zaprezentuje się formacja SUNPILOTS z Australii. Następnie jako oficjalny support gwiazdy V Edycji Rockowych Andrzejek zagra zwycięzca ubiegłorocznego konkursu. Nie będzie to jednak zespół Tourette z Krakowa, wytypowany werdyktem jury do reprezentowania trójki laureatów (ze względów logistycznych nie będzie mógł dojechać). Decyzją Organizatorów zwycięzców reprezentować będzie formacja RAYMOUNT X z Połczyna Zdroju, a supportować będą "wielkich polskiego metalu" czyli zespół KAT & Roman Kostrzewski.
O następnych szczegółach przygotowań do wielkiego święta rocka w Kostrzynie Wielkopolskim, a zwłaszcza o przebiegu eliminacji do konkursu festiwalowego będziemy Was na bieżąco informować.

Aktualności - 17.10.2011

Dość długo nie zamieszczaliśmy nowych informacji lecz nie myślcie, że w tym czasie nic się nie działo. Działo się i to bardzo wiele, a świadczy o tym choćby ilość zgłoszeń na naszej liście zespołów.
Pomimo wakacji poczyniliśmy wiele starań, aby dopracować maksymalną ilość szczegółów planu technicznego naszego festiwalu.
Dzisiaj już możemy powiedzieć, że mamy prawie komplet uczestników pierwszego dnia. Lineup to blisko 8 godzin rocka. Zgodnie z zapowiedzią, od wczesnego popołudnia scenę opanują młode zespoły z Kostrzyna i okolic, a także zaproszeni przez nich przyjaciele z różnych regionów Polski. W sobotę wieczorem natomiast przygotowaliśmy muzyczną ucztę – o szczegółach niebawem na naszej stronie.
W niedzielę drugi dzień Rock Festiwalu: konkurs kapel, międzynarodowe brzmienia mocnego grania, supportowy gig zeszłorocznych laureatów oraz legendy polskiej sceny muzycznej. W ławach Jury zasiądą tuzy polskiego rocka czyli Wojciech Hoffmann i Bogusz Rutkiewicz wraz z niezmordowanym Lechem Bekulardem.
Konkurs, podobnie jak w ubiegłym roku rozpocznie się w południe i przez następne pięć godzin przysłuchiwać się będziemy występom 10 zespołów, które wybierzemy z pośród wszystkich zgłoszonych do konkursu. Więcej szczegółów już wkrótce na stronie. Uwierzcie, warto je poznać...
Czas biegnie nieubłaganie więc przypominamy zespołom, które chcą się wykazać swoimi umiejętnościami muzycznymi, że do końca zgłoszeń konkursowych pozostał niecały miesiąc. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o północy 6 listopada. Zatem czasu pozostało niewiele.

Aktualności - 09.06.2011

Nadszedł już czas by przekazać garść informacji jak będzie wyglądała tegoroczna V edycja "Rockowych Andrzejek". W tym roku zadecydowaliśmy o małej zmianie formuły i rozszerzeniu czasu trwania naszego Festiwalu Rockowego.
Zaplanowaliśmy aż dwudniową imprezę, w trakcie której chcielibyśmy zaprezentować twórczość młodych nieprofesjonalnych amatorskich grup rockowych, tworzących niejednokrotnie w tzw. garażowych warunkach wspaniałą i niepowtarzalna muzykę, która z pewnością zasługuje na propagowanie jej wśród szerokiej publiczności.
Zaplanowaliśmy nasz festiwal w następujący sposób:

Sobota 3 grudnia 2011r.
Wczesnym popołudniem rozpocznie się prezentacja twórczości młodych kostrzyńskich zespołów rockowych. Wystąpią również zaproszeni przez młodych muzyków goście i przyjaciele.
Wieczorem natomiast będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłym, jak na kostrzyńską scenę rockową widowisku - koncercie zespołów grających muzykę heave i power metalową.

Niedziela 4 grudnia 2011r.
Podobnie jak w ubiegłym roku, po południu rozpocznie się konkurs festiwalowy, w którym udział weźmie 10 wykonawców wyłonionych ze zgłoszonych do konkursu zespołów.
Po zakończeniu prezentacji zespołów konkursowych, a przed ogłoszeniem wyników na scenie pojawią się goście festiwalu.
Wieczorem natomiast zaplanowaliśmy niesamowitą gratkę dla fanów rocka - występ gwiazdy festiwalu poprzedzony koncertem laureata ubiegłorocznej edycji festiwalu.
Oczywiście dzisiaj nie możemy podać jeszcze szczegółów jednak możemy zagwarantować, że tegoroczny festiwal nie będzie gorszy niż jego poprzednie edycje.

Informacja dla zespołów
Zgłoszenia do konkursu festiwalowego będą przyjmowane od dnia 1 lipca 2011r. i z tym dniem zostanie uruchomiony formularz zgłoszeniowy umieszczony na naszej stronie. Już teraz dostępny jest na naszej stronie regulamin konkursu, z którym z pewnością warto się zapoznać przed wysłaniem zgłoszenia.
Więcej informacji w następnych aktualnościach.

Program festiwalu

Tegoroczna edycja Rockowych Andrzejek odbędzie się 3 i 4 Grudnia 2011 w "Kostrzyniance" w Kostrzynie Wlkp.

3 Grudnia 2011 (Sobota)
16:00 - Otwarcie festiwalu
16:10 - BLAZING HEARTS
17:30 - BLACK SUN
19:00 - SAVETEST
20:30 - PATHFINDER

4 Grudnia 2011 (Niedziela)
11:45 - Otwarcie II dnia festiwalu
12:00 - Konkurs festiwalowy
17:20 - THE SUNPILOTS
18:40 - RAYMOUNT X
19:40 - Ogłoszenie wyników
20:30 - KAT & Roman Kostrzewski

Media

ECHO Ziemii Kostrzyńskiej
Radio MERKURY Made In Poland Polskie Radio PiK Rock Magazyn RQ Wrocław Fabryka Zespołów Dark Planet TVP Poznań OLMEDIA

Dzięki nim gramy!

 
strona główna | o festiwalu | zespoły | karta zgłoszenia | regulamin | kontakt
© michał adamski
Trwa wczytywanie zdjeć... 0/