Informacja

Przeglądasz archiwalną podstronę Rockowych Andrzejek z roku 2015.


Aktualności - 08.12.2015

Galeria zdjęć 2015

Aktualności - 22.11.2015

MOOVE

zwycięzcą IX ROCKOWYCH ANDRZEJEK- ROCK FESTIVAL

Tegoroczna edycja za nami. Aż trudno uwierzyć, że to już po. Andrzejki 2015 to rekordowa publiczność podczas koncertu headlinera (porównywalna do koncertów ACID DRINKERS i TSA), nowy skład jury, dodatkowe kategorie wyróżnień i zaskakujący dla wielu werdykt. Już wkrótce na naszej stronie fotorelacja z całego programu oraz opinie i komentarze. To co najważniejsze, nie może jednak czekać.

Przeszło trzy miesiące temu rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu debiutujących kapel. Potem był wybór 10 finalistów. W sobotę 21 listopada, po pięciu godzinach przesłuchań oraz dwóch godzinach obrad jury, poznaliśmy laureatów.

 • I miejsce - MOOVE z Torunia (nagroda finansowa 1 000 zł)
 • II miejsce - The Sound Code z Ostrowa (nagroda finansowa 500 zł)

Wyróżnienia:

 • PowerHorse z Poznania
 • Męczenie Owiec z Gostynia

Wyróżnienia indywidualne:

 • najlepszy gitarzysta - Jakub Kaczmarek
 • najlepszy perkusista - Maciej Kotoński
 • najlepszy wokalista - Michał Juszkiewicz

Dodatkowe nagrody dla laureatów:

 • I miejsce - udział w autorskiej audycji Andrzeja Dąbrowskiego MADE IN POLAND oraz prawo zagrania suportu przed przyszłoroczną edycją ROCKOWYCH ANDRZEJEK
 • II miejsce - sesje nagraniowa w studio Łukasza "Migdała" Migdalskiego

Wyróżnienia wyróżnione zespołu otrzymały zaproszenie do udziału w Nagrywkach Szwalniowych vol. VII

Nagrody, w imieniu organizatorów wręczyli:

 • Sławomir Kowalczykiewicz - prezes Stowarzyszenia GRUPA ROZPONAWALNI
 • Izabella Kopaczewska - przedstawiciel wolontariatu Stowarzyszenia GRUPA ROZPOZNAWALNI
 • Marcin Leitgeber – redaktor portalu perkusyjnego Beat It

Tegoroczne zmagania konkursowych kapel oceniali:

 • Andrzej Dąbrowski (przewodniczący) - twórca autorskiej audycji MADE IN POLAND w Radio CENTRUM Kalisz
 • Bartłomiej "BACA" Nowak - szef Działu Promocji i Reklamy Radia AFERA
 • Bartosz Piłat - założyciel szkoły Strefa Muzyki Kostrzyn

Aktualności - 11.11.2015

Część z wyłonionych przez nas zespołów finałowych niestety musiała odmówić uczestnictwa w IX Rockowych Andrzejkach, dlatego poniżej przedstawiamy aktualny skład finałowej dziesiątki, którą będzie można oglądać 21 listopada w Kostrzynie Wielkopolskim.

FINAŁOWA DYCHA:

 1. SteelFire
 2. ANEKE
 3. Drunk Riders
 4. MĘCZENIE OWIEC
 5. PowerHorse
 6. Ghosts In Your Head
 7. Navigator
 8. MOOVE
 9. The Sound Code
 10. DYABEU

Wszystkim zespołom finałowym serdecznie gratulujemy, a uczestnikom, którzy nie mogli przyjechać lub którym nie udało się dostać życzymy powodzenia i zapraszamy do nas w przyszłym roku!

Aktualności - 08.11.2015

Do dnia 31 października wszyscy chętni zgłosili swoje zespoły do konkursu festiwalowego. Z dumą możemy ogłosić, że mimo iż zgłosiło się tylko 61 zespołów, są to zespoły o dużym potencjale i umiejętnościach. Przed podaniem wyników chcemy podziękować wszystkim zespołom, które zgłosiły się do naszego konkursu. Z pewnością wielu z Was zasługuje na promocję i szkoda, że możemy dać szansę tylko tak małej grupie. Tym którzy nie przeszli do następnego etapu życzymy powodzenia i zapraszamy za rok. Ale do rzeczy. Po dokładnym przesłuchaniu materiałów wybraliśmy 10 zespołów, które zostały zakwalifikowane do festiwalowego konkursu - Rock Festival "IX Rockowe Andrzejki" Kostrzyn Wielkopolski 2015 i zmierzą się na scenie w sobotę 21 listopada 2015r.

Oto lista 10 finalistów:

 1. SteelFire
 2. Drunk Riders
 3. Powerhorse
 4. Ghosts In Your Head
 5. DEADPOINT
 6. MOOVE
 7. RESILIANT
 8. PWS-Przed Wschodem Słońca
 9. The Sound Code
 10. DYABEU

Postanowiliśmy również wybrać dwa zespoły rezerwowe, które prezentujemy w kolejności w jakiej będą automatycznie kwalifikowane do konkursu w przypadku rezygnacji któregoś z zespołów z dziesiątki festiwalowej. Oto one:

 1. Navigator
 2. Portland Rum Riot

Nominowanym gratulujemy i czekamy na Was w Kostrzynie Wielkopolskim. Prosimy również o potwierdzenie udziału w konkursie finałowym do 11 listopada 2015 r. Pozostałym zespołom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszym festiwalem, życzymy powodzenia i zapraszamy do udziału w następnych edycjach naszego festiwalu.

Aktualności - 16.10.2015

Witajcie!

Po chwili ciszy na liście zespołów, znów zaczęły napływać zgłoszenia. Jest ich coraz więcej co nas niezmiernie cieszy. Dostajemy też bardzo dużo zapytań od zespołów, które jeszcze nie wpisały się na listę zgłoszeń, ale są bardzo zainteresowane. Przyglądając się temu "falującemu” trendowi zastanawialiśmy się dość długo kiedy zamknąć listę zgłoszeń. Co prawda w regulaminie podaliśmy termin ale... no cóż – to My decydujemy o ewentualnych zmianach. Tak , tak... bo zdecydowaliśmy się wprowadzić zmiany w regulaminie.

Niniejszym przedłużamy czas przyjmowania zgłoszeń zespołów konkursowych do dnia 31 października 2015 r do godz 24.00. Tym samym zmienia się punkt 9 regulaminu

Jednocześnie zdecydowaliśmy o wyborze bezpośrednio 10 zespołów finałowych, które zagrają w konkursie oraz dwóch zespołów rezerwowych które pozostają do dyspozycji Organizatora w razie konieczności uzupełnienia składu zespołów konkursowych. Tym samym ulegają zmianie zapisy punktów 13, 14, 15 i 16 regulaminu. Proszę abyście się z tymi zmianami zapoznali

Uważamy, że wydłużenie czasu zgłoszeń oraz wybór bezpośredni zespołów usprawni tegoroczne eliminacje i da możliwość zgłoszenia się wszystkim spóźnialskim

Dopinamy organizację i czekamy na więęęęęęęęcej zgłoszeń

Przypominając: już sobotę 21 listopada 2015r, w dzień święta rocka’a w Kostrzynie m.in.: konkurs kapel, nowe brzmienia LIQUID, supportowy gig czyli zespół SATORI no i gwiazda programu czyli zespół LUXTORPEDA.

Konkurs, podobnie jak w poprzednich latach rozpocznie się w południe i przez następne pięć godzin przysłuchiwać się będziemy występom 10 zespołów

Dla zespołów zaplanowaliśmy następujące nagrody:

 • I miejsce - 1000 złotych
 • II miejsce - 500 złotych
 • Najlepszy gitarzysta - gitara Hofner
 • Najlepszy perkusista - komplet naciągów lub pałek
 • Najlepszy wokalista - mikrofon

Aktualności - 08.10.2015

Od zakończenia okresu wakacyjnego, systematycznie wzrasta ilość zgłoszeń zespołów na naszej liście konkursowej. Cieszy nas niezmiernie taki wzrost zainteresowania naszym festiwalem, który mamy nadzieję na stałe wpisał się w kalendarium rockowych przeglądów w naszym kraju.

Oczywiście na bieżąco śledzimy poszczególne zgłoszenia i odpowiadamy na wszystkie pytania nadchodzące na nasza pocztę e-mailową.

Cały program festiwalu jest już dopięty lecz czeka nas zadanie najtrudniejsze - wybór zespołów półfiałowych i dalej dziesiątki finalistów. Ale na to jeszcze chwila czasu a dzisiaj dla przypomnienia!

W sobotę 21 listopada 2015r, w dzień święta rocka’a w Kostrzynie m.in.: konkurs kapel, nowe brzmienia LIQUID, supportowy gig czyli zespół SATORI no i gwiazda programu czyli zespół LUXTORPEDA.

Konkurs, podobnie jak w poprzednich latach rozpocznie się w południe i przez następne pięć godzin przysłuchiwać się będziemy występom 10 zespołów, które wybierzemy z pośród wszystkich zgłoszonych do konkursu. Więcej szczegółów... proszę bardzo:

Dla zespołów zaplanowaliśmy następujące nagrody:

 • I miejsce - 1000 złotych
 • II miejsce - 500 złotych
 • Najlepszy gitarzysta - gitara Hofner
 • Najlepszy perkusista - komplet naciągów lub pałek
 • Najlepszy wokalista - mikrofon

W zanadrzu mamy jeszcze kilka propozycji, lecz te zależą od naszych dalszych rozmów. Mamy nadzieje, że będziemy mogli obdarować zespoły jeszcze większa pulą nagród

Jednocześnie przypominamy zespołom, które chcą się wykazać swoimi umiejętnościami muzycznymi, że do końca zgłoszeń konkursowych pozostało już niewiele czasu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o godz 23.59 dnia 18 października

Aktualności - 07.07.2015

Czeeeeeee...ść

I znów jesteśmy z Wami - nasz wspólny festiwal, czas wspaniałej zabawy i wymiany doświadczeń z jednoczesnym zdobywaniem laurów konkursowych odbędzie się w tym roku w dniu 21 listopada (sobota).

Nie uda nam się jednak zgodnie z zapowiedziami zrobić dwudniowej imprezy ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni, że impreza się odbędzie, a wierzcie nam ze nie było i nie będzie łatwo

Ale nie czas narzekać….cieszmy się z tego co uda nam się zrobić.

Właśnie uruchomiliśmy formularz zgłoszeniowy do konkursu.

Kapele z całej Polski, Unii, a także spoza granic unijnych, czas zgłosić się do naszego konkursu i spróbować tej atmosfery dużego festiwalu a w przypadku wygranej – czasu sławy. Dziś już możemy Wam przedstawić cały program naszej imprezy! Na razie bez zestawienia zespołów konkursowych, za to z całą plejadą wspaniałych kapel, które będą przed Wami prezentować swój muzyczny kunszt.

Tradycyjne o godzinie 11.45 nastąpi oficjalne otwarcie festiwalu, a od 12.00 rozpoczną się prezentacje zespołów konkursowych, które potrwają do godziny 17.00. Następnie jury utartym zwyczajem uda się na obrady, a na scenie głównej rozpoczną się występy zaproszonych gości i przyjaciół.

Na zaproszenie GRUPY ROZPOZNAWALNI już od godziny 17.00 zagra poznańska grupa LIQUID - nasi przyjaciele – muzycy tworzący wspólnie wspaniały projekt muzyczny, o którym szerzej napiszemy w następnych newsach wśród których znajdziemy również naszego kolegę Macieja, mieszkańca naszego miasta

Około godziny 18.40 na scenie pojawi się zespół znany już nie tylko w Wielkopolsce ale w całym kraju - formacja SATORI – której członkiem jest między innymi Krzysztof "KOSTEK" Kostencki nasz kolega i mieszkaniec Kostrzyna - będzie to oficjalny suport gwiazdy IX Edycji Rockowych Andrzejek, zespołu który znamy i bardzo lubimy czyli... LUXTORPEDA!

Mamy nadzieje że pod sceną znajdziecie się nie tylko w czasie ich koncertu ale będziecie z nami już od godzin południowych. O następnych szczegółach przygotowań do święta rocka w Kostrzynie Wielkopolskim, a zwłaszcza o przebiegu eliminacji do konkursu festiwalowego będziemy Was na bieżąco informować

W razie potrzeby pytajcie nas o szczegóły poprzez kontakt na stronie festiwalu

Plakat

Plakat

Media

TVP Poznań Radio MERKURY Fabryka Zespołów ECHO Ziemii Kostrzyńskiej Band.pl Polskie Radio PiK Rock Magazyn Dark Planet Made In Poland Młodzi Wykonawcy

Dzięki nim gramy!

 
strona główna | o festiwalu | zespoły | karta zgłoszenia | regulamin | kontakt
© michał adamski
Trwa wczytywanie zdjeć... 0/