IV Rockowe Andrzejki - Rock Festival

Sprawdziły się oczekiwania organizatorów czyli Nieformalnej Grupy Animatorów Kultury "GRUPA ROZPOZNAWALNI". Konkurs festiwalowy Anno Domini 2010 stał na bardzo wysokim poziomie. Do udziału w nim zgłosiły się zespoły z różnych zakątków naszego kraju a wszystkie zakwalifikowane do finału grupy zaprezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom artystyczny. Mając bardzo trudne zadanie jury podjęło decyzję, że do wyróżnienia przedstawione zostaną trzy zespoły. I tak zaszczytu odebrania nagród za zajęcie "ex-aequo" pierwszego miejsca dostąpiły

RAYMOUNT X z Połczyna
GUITAR FORCE z Rzeszowa
TOURETTE z Krakowa.

Przewodniczący jury podjął decyzję, że na "V Rockowych Andrzejkach" w 2011 roku jako reprezentant laureatów swój koncert jako support gwiazdy zagra zespół TOURETTE. W tym miejscu należy również wspomnieć, że w trakcie prezentacji poszczególnych zespołów jury zwróciło szczególną uwagę na wirtuozerską grę na gitarze Marcina Kubanka z STAGE66 za co został on wyróżniony nagrodą rzeczową w postaci wysokiej klasy gitary ufundowanej przez sponsora strategicznego firmę GEWA POLSKA sp.z.o.o. – dystrybutora najwyższej klasy sprzętu muzycznego. Pojawił się także talent perkusyjny w osobie Gabriela Nowackiego z zespołu AFTER BIRDS. Ten festiwal to kolejny dowód jak bardzo tego typu imprezy są potrzebne. Tu można wyłowić talenty, a przypadek może sprawić że te właśnie talenty po oszlifowaniu z diamentów przerodzą się w brylanty. Po części konkursowej naszą scenę opanował "rezydent" - formacja rockowa SAVETEST z Kostrzyna. Ten bardzo młody zespół zdaje się być coraz bardziej okrzepły w scenicznych warunkach, co dobrze rokuje jego dalszej karierze. Po nich na scenie pojawiły się dziewczyny bardzo rockowe z nie mniej rockowym mężczyzną, a była to niemiecka formacja SHIRLEY HOLMES. Swoim urokiem i doskonałym warsztatem przyciągnęli pod scenę nawet tych co popijali złocisty napój gdzieś tam w oddali. Po gościach z Niemiec na scenie zrobiło się bardzo metalowo a to za sprawą gości z Czech w postaci znakomitego zespołu ORCHIDEA.
Jeżeli komuś mało było wrażeń to mógł doładować swoje muzyczne akumulatory za sprawą niepowtarzalnego koncertu TSA z Markiem Piekarczykiem na czele.
Spośród wszystkich sponsorów bez pomocy których nie dałoby się tak wspaniałej imprezy zorganizować i którym organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie, szczególne podziękowania należą się fundatorom nagród finansowych - Firmie Mip-Trans Małgorzata Jabłońska oraz firmie GEWA Polska, która ufundowała wspaniałą gitarę dla najlepszego gitarzysty oraz zapewniła instrumenty dla potrzeb przeglądu festiwalowego.
Podsumowując:
Oczywiście nie możemy zawieść fanów i uczestników naszego festiwalu i następne "V Rockowe Andrzejki" Rock Festival zorganizujemy na równie wysokim, a może i jeszcze wyższym poziomie.


Historia pozostałych edycji

archiwum

Galeria

 
strona główna | o festiwalu | zespoły | karta zgłoszenia | regulamin | kontakt
© michał adamski
Trwa wczytywanie zdjeć... 0/